Bytů k prodeji je v Českých Budějovicích málo. Velká poptávka zároveň zvyšuje jejich ceny

TISKOVÁ ZPRÁVA (15. 9. 2016)
Sehnat vysněný byt v Českých Budějovicích? V této chvíli takřka očistec. Poptávka převyšuje nabídku a není divu, že kvůli tomu rostou i ceny. Informaci potvrdil Milan Černoch, ředitel společnosti Kontakt servis CZ s. r. o.

„Dovolím si dokonce tvrdit, že poptávka převyšuje nabídku silně. Důvodem jsou dobré úrokové sazby hypoték. Je logické, že vzhledem k velké poptávce byty zdražily. Týká se to jak starých bytů, tak i nové výstavby," říká Milan Černoch.

O kolik se ceny zvedly například oproti minulému roku, se nedá přesně určit. Milan Černoch odhaduje zhruba 5 procent.

Velký zájem přináší pro kupující jednu nepříliš příjemnou nevýhodu. Kolikrát nemají žádný čas na rozmyšlenou. Prohlédnout si byt, doma probrat pro a proti, podívat se ještě na jiný byt a poté se rozhodnout, to v případě skutečně žádaných bytů nepřipadá v úvahu. Řada kupujících si byt zamlouvá už během prohlídky.

„Čas je důležitý faktor při koupi. U některých typů bytů, které se objeví, se dá říct, že jsou prakticky okamžitě likvidní, tedy rychle prodány," zdůrazňuje Milan Černoch.

Byty lidé nekupují pouze pro vlastní využití. V oblibě jsou i takzvané investiční byty, kdy je kupující následně pronajímají.

A jaké lokality jsou z hlediska bytů nejžádanější? V tomto směru se nic nemění, záleží hlavně na osobních preferencích. Někdo chce bydlet v centru, kde jsou ceny vyšší, někdo na sídlišti. Ona představa, že život na sídlišti není komfortní, je dle slov Milana Černocha už pasé. Velký zájem je třeba o sídliště Vltava. „Co zde můžete očekávat? Jedině zlepšení. Sídliště má svoji rozlohu. Pokud roste, tak se to týká novostaveb, které lokalitě jenom prospívají, nebo například parku, jako je tomu v kasárnách. V těch lokalitách se zároveň objevují různá vyžití, která bydlení zlepšují – například sportovní či společenská," dodává.

Ilustrační foto: archiv Kontakt Servisu
KONTAKTY A ODKAZY:
Kontakt servis CZ – https://www.kontaktservis.cz/
Ředitel Milan Černoch – milan.cernoch@kontaktservis.cz, telefon – +420 603 534 453
Václav Votruba

Zpět na Aktuality

Nastartuje s námi
Vaší úspěšnou kariéru

HLEDÁME

Samostatného a komunikativního člověka s dobrým obchodním vystupováním, který chce rozvinout svůj potenciál pod naší značkou. Dosavadní práce v realitách může být výhodou, nikoliv ale podmínkou. Naše zkušenosti jsou takové, že dokážeme ze začátečníka udělat velice brzo profíka.


Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeným u Krajského soudu v Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 11908. Pravidla ochrany soukromí uživatelů a používání souborů na webových stránkách realitní kanceláře KONTAKT SERVIS CZ S.R.O. Informace o zpracování osobních údajů. Vyrobil PolyWeb s.r.o.