VŠECHNO ZDANIT!

To by tak hrálo. Vláda rozpočtové odpovědnosti je odpovědná, šetří jak šílená, oddlužuje gepardím tempem státní dluh, snaží se výběrem daní zvýšit obecný blahobyt a občan bude frfňat, že se mu to nelíbí ? A co se mu jako nelíbí ? Že platí daně ? No daně přeci platí proto, že něco vlastní. Kdyby nic neměl, tak daně neplatí. Tak ať je takový občan rád, že vůbec něco má. Protože mít něco je lepší než nemít nic. To dá přeci rozum.

A vůbec. V daňovém systému České republiky je pouze něco málo před 20 daní. To přece není mnoho. Daň z příjmu, daň ze mzdy, daň z pronájmu, daň z příjmu kapitálového majetku, daň z ostatních příjmů, spotřební daň, daň z přidané hodnoty, daň z nemovitosti, daň z převodu nemovitosti, daň darovací, daň dědická, daň ze staveb, daň silniční, obecní daně atd. atd. To si vážně myslíte, že stačí, aby se ten náš atletický státní aparát uživil? Kdepak! Je potřeba přitvrdit.

Třeba daň z nemovitosti. Ta se mi velmi líbí. Je to daň z již jednou zdaněného majetku. Ale copak musí být tak nízká ? Nebo různá osvobození od daní, která narušují plynulý příjem do státního rozpočtu. Co si má například taková mamina samoživitelka s dětmi škudlit pro sebe výživné, které je zatím osvobozeno a nepodělit se také se státem. A to ani nemluvím o sportovcích, kteří si dávají malé věcné ceny místo finanční hotovosti a sobecky tak ukrajují jen pro sebe. Takhle okrádat stát! Fuj!

Řešení je prosté. Všechny stávající daně zvýšit, všechna osvobození zrušit a nové daně zavést. Několik nových, pro stát příjmově zajímavých daní, si dovoluji nabídnout:

  • daň ze vzduchu ( zajímavou daňovou skupinou pro systém jsou kuřáci, kteří do rozpočtu přispějí jednak daní ze vzduchu a jednak i daní z vdechování cigaretového kouře – to je již obsaženo ve spotřební dani )
  • daň z bídy ( čím méně mám, tím více platím. Zde se budou velmi hodit statistiky ze sčítání lidu ! )
  • daň za snahu ( je sice již částečně obsažena v dani z příjmu, ale ne všichni kdo mají příjem, také vyvíjejí snahu )
  • daň z tělesné hmotnosti – DTH ( ta by šla asi paušálem, aby nám tu nevznikal třídní boj mezi hubeňoury a tlusťochy. Prostě každý živý dospělý jedinec vážící více než 30kg zaplatí daň)

daň z denního světla ( v zimě bude výběr menší, za to v létě se to pořádně napálí )

  • dětská daň ( za počet vyživovaných dětí )
  • dědská daň ( za počet vyživovaných seniorů )
  • sousedská daň ( spočítáme všechny sousedy do 30 m od Tvého bydliště a za ty zaplatíš. Zde se očekává velký výběr zejména na sídlištích. Ten, kdo se odstěhuje na samotu, bude zdaněn dvojnásobnou sazbou daně ze vzduchu )

Jistě bychom společně přišli na další důležité daně. Ale těmito ,,vlaštovkami ,, by se mělo začít. Jako velmi výhodné vidím pak spojení státu a Evropské unie, která si zase malinko vymáčkne ze státu a pohlídá tak, aby stát ve vybírání daní od svých občanů nelenošil.

Občané, buďme prosím solidární a dejme našemu státu více peněz. Stát to s námi vždycky myslel a myslí dobře. On ví přeci lépe jak naložit s našimi penězi než my hlupáčci prostincí. On ví jak s nimi hospodařit a jak nám je pak zhodnocené poslat zpět. Pojďme zachránit náš stát jako obrozenci Národní divadlo. Nechme se více zdanit!

Zpět na Aktuality

Nastartuje s námi
Vaší úspěšnou kariéru

HLEDÁME

Samostatného a komunikativního člověka s dobrým obchodním vystupováním, který chce rozvinout svůj potenciál pod naší značkou. Dosavadní práce v realitách může být výhodou, nikoliv ale podmínkou. Naše zkušenosti jsou takové, že dokážeme ze začátečníka udělat velice brzo profíka.


Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeným u Krajského soudu v Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 11908. Pravidla ochrany soukromí uživatelů a používání souborů na webových stránkách realitní kanceláře KONTAKT SERVIS CZ S.R.O. Informace o zpracování osobních údajů. Vyrobil PolyWeb s.r.o.